– Premiere 2016 – “Star”

 

8.veebruar 2016 – Premiere 2016 “Star”

Star
Kõik saab alguse kosmilises, tumedas gaasi- ja tolmupilves. Gravitatsioonilisest ebastabiilsusest ning tihedast gaasi kokkutõmbumisest sünnib pilve südamikus täht. Temperatuur tõuseb, suureneb heledus ja pöörlemiskiirus. Tuumas süttivad termotuumareaktsioonid. Süttib iha.
Vesiniku põlemine, heeliumi põlemine, kergemad aatomituumad liituvad raskemaks. Iha kasvab. Põlemine, põlemine, põlemine. Täht kiirgab seni, kuni tal jätkub kütust, sisemist põlemist. Areneb punaseks ülihiidtäheks. Sünteesiprotsessid jätkuvad kuni täht ei suuda enam oma massi tasakaalustada. Variseb kokku ja plahvatab. Supernoova. Järele jäänud tähetolm hajub ilmaruumi ning alles jääb must auk. – Aitäh, et ihaldate enamat. Aitäh, et elate elu täiega. Aitäh, et suudan tuua teie ellu rohkem sära, sädelust, ilu, veel rohkem iha. Aitäh, et panete mind tähele.

Sylvia Köster õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas ning on õpinguid täiendanud Dresdenis Palucca tantsu kõrgkoolis ja Stockholmi teatri- ja filmikoolis (StDH). Tegeleb tantsu, teatri, kehalise miimi ja filmi ühisosa mõtestamise ja piiride laiendamisega. Thalese kaevu kukkumise äpardusest teadlik olles, püüab Sylvia tähti vaadates märgata kuhu astub ja panna tähele ka elu enda ümber.

Fotod: Kaur Ilves